Teknik Servis ve Bakım

Kyocera marka çok fonksiyonlu , A4 - A3 renkli ve siyah beyaz fotokopi, printer ve üretim makineleri Yalova İl ve İlçelerinde Yalova Simge Büro Makineleri 11 çalışanı ile 1984 yılından günümüze kopyalama işlemlerinizde ihtiyacınıza göre ekonomik ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

2007 Yılı sonu ile birlikte artan Printer İhtiyaçları karşısında profesyonel yazıcılar ile Yalova, Orhangazi, Karamürsel Bölgesi Satış ve Teknik Servis anlaşması yaparak Müşterilerine çok daha geniş ürün yelpazesi ve avantajlı fiyat sunmaktadır.

toner

NEDEN ORJİNAL TONER?

ÇÜNKÜ KANSEROJEN MADDE İÇERMEZ!

Kendimizin kullanmadığı hiçbir ürünü siz değerli müşterilerimize satmayız!

Orijinal malzemeler için uygulanan MSDS (Material Safety Data sheet) testi vasıtası ile kullanılan kimyasalların insan sağlığına olan etkisi araştırarak, malzemelerin kesinlikle insan sağlığını tehdit etmediğini kanıtlar. Oysa taklit ve fason malzemeler de böyle bir uygulama yoktur.

Orijinal malzemelerin tabi tutuldukları bir diğer test ise AMES testidir. Bu test sayesinde Toner ve Kullanım malzemelerinin içindeki kimyasalların insan genine yapacağı olumsuz etkiler incelenmekte ve Kansorojen madde içermediği ispatlanmaktadır.

(Şüphelendiğiniz durumlarda ürünlerin distribütörleri ya da yetkili bayilerinden MSDS testi isteyebilirsiniz.)

Makinelerinin, sürekli keskin hatlara sahip kalitede imaj çıktıları verebilmelerini sağlamak üzere, orijinal toner`lerde çok ince yapıda en kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bunların içinde: uniform sarj tutma kabiliyeti, mikrometre spektrumunda tane ölçülerinde yapışma, mükemmel akıcılık, yüksek nem oranlarına hassas olmama ve uzun ömür sadece birkaç önemli özelliktir.

DOLUM TONER Nedir?

Toner küçük tozlardan oluşmakta ve çalışma esnasında titreşim ile makine içine dolayısı ile havaya püskürdüğünde havada asılı kaldıktan sonra zemine inen küçük mikro organizma niteliğindeki tozlardır.

Bu tozlar 72 saat havada asılı kalmaktadır. Tonerin vücutta herhangi bir bölgeye bulaşması anında yapılması gereken çeşitli operasyonlar vardır. Bunların en başında tonerin bulunduğu ortamda uzun süre durulmaması ve bu toner tozunun solunmamasıdır.

Çünkü tonerin uzun süre solunması ciddi rahatsızlıkları da beraberinde getirecektir. Ciğer hastalıklarından tutun da iç hastalıkların bir çoğunu tetikler nitelikte olabilmektedir. Bunun dışında tonerin göze bulaşması durumunda göz açık tutularak 10 dakika veya daha fazla bir süre soğuk suyla yıkanmalıdır. Yüz yıkandıktan sonra temizce kurulanıp tekrar toner tozunun bulunduğu ortama bir süre girilmemelidir.

Tonerin ellere bulaşması veya elbiselere bulaşması durumunda yine soğuk suyla yıkanması gerekmektedir. Çünkü toner belirli ısıyı aldıktan sonra yüzeye işlemekte ve yapışmaktadır.

Bu nedenle kesinlikle uzman kişiler ve üreticiler tarafından sıcak suyla tonerin bulaştığı mevkilerin temizlenmemesi gerektiği anlatılmaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etmek insan sağlığı açısından bir hayli önem taşımaktadır.

Çünkü gerçek anlamda kimyasal tehlikeli maddeler taşıyan toner tozları insanların hasta olmalarını sağlayacak bileşenleri içinde barındırmaktadır.

Ucuz dolum toner kullanmak sadece sağlığınızı tehlikeye atmakla kalmaz, kullandığınızı makinenizin çok sık arıza yapmasına, kalitesiz baskı vermesine , işlerinizin aksamasına ve daha yüksek maliyetlerle karşılaşmanıza sebep olur.

Bize Ulaşın
icon

Adres: Rüstempaşa Mah. İsmet Acar Cad. No: 9/A Merkez 77200 YALOVA

telefon Tel: +90 226 811 32 86 | 0 226 814 25 23(pbx)
faks Fax: +90 226 812 05 83